آراد برندینگ
خانه / گلوتن / قیمت گلوتن گندم در سال ۹۷

قیمت گلوتن گندم در سال ۹۷

قیمت گلوتن گندم در سال های اخیر با شیب ملایمی رو به افزایش بوده است اما کیفیت این محصول کماکان بالا و مورد قبول مصرف کننده می باشد. برای خرید و کسب اطلاع از قیمت روز گلوتن گندم در سال ۱۳۹۷ لیست قیمت زیر را آماده کرده ایم و شما عزیزان می توانید بر اساس قیمت روز، سفارش خود را به ما اعلام کنید.

دلیل افزایش قیمت گلوتن چیست؟

هر ساله به دنبال تورم ما شاهد بیشتر شدن هزینه های تولید هستیم. این افزایش قیمت، مواد اولیه را نیز شامل می شوند. در زمینه تولید گلوتن، آرد گندم به عنوان ماده اولیه اصلی نسبت به سال گذشته افزایش قیمت داشته است و باعث بالا رفتن قیمت گلوتن شده است و از آن جایی که گلوتن نیز خود به عنوان ماده اولیه صنایع غذایی استفاده می شود، افزایش قیمت گلوتن در قیمت نهایی آن ها تاثیر گذار است.قیمت گلوتن گندم

صادرات گلوتن در سال ۹۷

با توجه به افزایش نرخ ارز، قیمت محصولات ایرانی برای مصرف کننده های فعال در کشور های همسایه نیز مناسب تر شده و به همین دلیل در حال حاضر ما شاهد افزایش تقاضا برای صادرات به کشور های دیگر علی الخصوص عراق، ترکیه و افغانستان هستیم.
صادرات گلوتن ایرانی به دیگر کشور ها در سال های گذشته از رشد خوبی بر خوردار بوده است اما با اطمینان می توان گفت که حجم صادرات این محصول در سال ۹۷  با وجود بالا رفتن قیمت گلوتن گندم بیشترین مقدار در بین این سال ها خواهد بود.صادرات گلوتن گندمطبق آمار منتشر شده توسط اتاق بازرگانی، حجم صادرات گلوتن گندم در ۴ ماه نخست سال ۹۷ برابر با ۲,۲۵۱,۶۶۴ دلار می باشد که به کشور های زیر ارسال شده است:

 1. ترکیه
 2. جمهوری کره
 3. هند
 4. اندونزی
 5. ارمنستان
 6. مالزی
 7. اوکراین

که بیشترین مقدار مربوط به کشور ترکیه می باشد.

کاربرد گلوتن در صنایع غذایی

همانطور که می دانید گلوتن پروتئین موجود در غلات است. این پروتئین که از ارد گندم در طی مراحل تولید نشاسته جداسازی می شود دارای خاصیت چسبندگی (glue) می باشد، به همین دلیل از آن در تولید انواع مواد غذایی برای ایجاد بافت بهتر در خمیر استفاده می شود.
به طور کلی می توان کاربرد گلوتن در صنایعی که با آرد گندم سر و کار دارند را به شرح زیر بیان کرد:

 • بیشتر شدن ماندگاری نان ها
 • ایجاد تخلخل در خمیر نان و افزایش حجم نان
 • تشکیل بافت مناسب در نان
 • غنی تر کردن نان از نظر مقدار پروتئین
 • تولید انواع ماکارونی های غنی شده
 • بهتر شدن رنگ پوسته بیرونی نان

البته به دلیل خاصیت پروتئینی گلوتن، از آن در محصولات گوشتی نیز استفاده می شود.

منبع: نشاسته بازار

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آمیلوم
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: -
شماره ثابت: -
شماره فکس: -

مطلب پیشنهادی

صادرات گلوتن گندم

صادرات گلوتن گندم ایرانی + FOB

صادرات گلوتن گندم در کنار دیگر محصولات مانند انواع نشاسته از طریق این مجموعه انجام …