آراد برندینگ
خانه / نشاسته گندم / صادرات نشاسته گندم ایرانی+آمار سال ۱۳۹۵

صادرات نشاسته گندم ایرانی+آمار سال ۱۳۹۵

صادرات نشاسته گندم تولید شده در ایران به کشور های دیگر علی الخصوص کشور های همسایه در سال های اخیر رشد قابل ملاحظه ای داشته است. علت این امر تولید نشاسته های با کیفیت و قیمت مناسب در ایران است که باعث شده تا دیگر کشور ها خواهان این محصول ارزشمند شوند.

انواع نشاسته گندم

نشاسته گندم که از آرد گندم به دست می آید در انواع مختلفی تولید و استفاده می شود. بخش عمده این نشاسته به صورت پودری تولید می شود. این نشاسته می تواند خام یا اصلاح شده باشد. نشاسته های اصلاح شده در ظاهر فرقی با نشاسته خام ندارند اما برخی از خواص آن ها با یکدیگر تفاوت دارد.

بخش دیگری از نشاسته گندم تولید شده به صورت دانه درشت یا گرانولی تولید می شود که در بازار به نشاسته گل معروف است. از نشاسته گل در صنایع غذایی استفاده می شود. به عنوان مثال می توان صنایع تولید آجیل را به عنوان یکی از مصرف کننده های این نوع نشاسته نام برد.

از دیگر محصولات تولید شده در کارخانه می توان به نشاسته دامی اشاره کرد، این نشاسته که خروجی خط تولید کارخانه می باشد دارای پروتئین بالایی است و به عنوان مکمل در غذای دام استفاده می شود.

صادرات نشاسته گندم

آمار صادرات نشاسته گندم

طبق آمار منتشر شده توسط گمرک ایران، در سال ۱۳۹۵ در مجموع ۱۳,۷۲۰,۲۹۶,۶۲۵ ریال نشاسته از گمرکات کشور صادر شده است که ارزش دلاری این صادرات برابر با ۴۳۴,۱۲۴ دلار می باشد. از جمله مشتریان نشاسته گندم ایرانی می توان به این کشور ها اشاره کرد:

  • ترکیه
  • قرقیزستان
  • افغانستان
  • عراق
  • تاجیکستان
  • ازبکستان
  • سوئد
  • مالزی

صادرات نشاسته گندم

نمودار بالا نشان می دهد که کشور ترکیه بازار مناسبی برای نشاسته گندم ایرانی است.

صادرات نشاسته گندم

توجه به بازار های صادراتی در تجارت باعث رونق کسب و کار می شود، علاوه بر این ارز آوری در صادرات عامل مهم دیگری است که باعث برتری صادرات بر فروش داخلی شده است. از همین رو ما در این مجموعه تلاش می کنیم تا با بهره گیری از تیم صادراتی با تجربه خود، علاوه بر رونق کسب و کار در صنعت کشور گامی هر چند کوچک در جهت جهانی شدن محصولات ایرانی برداریم.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آمیلوم
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: -
شماره ثابت: -
شماره فکس: -

مطلب پیشنهادی

فروشنده نشاسته گندم مرغوب به صورت کیلویی

برای پیشبرد صنعت غذایی کشور استفاده از یک سری محصولات لازم و اجباری می باشد. یکی از این محصولات نشاسته گندم می باشد که استفاده از آن بسیار کاربردی است. فروشنده